Sunday, January 24, 2010

Co tam ciekawego w Poznaniu!?

Odkąd bardziej interesuję się javascriptem, odkrywam nową cechę społeczności javowej. Jest ona najbardziej zorganizowaną grupą programistów regularnie spotykających się w wielu miastach tylko po to by zdradzać kilka technicznych sekretów swoich warsztatów. Są ludzie z korporacji, studenci, konsultanci, startupowcy, naukowcy - niemal wszyscy. Większości nikt za przychodzenie nie płaci, czasem można zgarnąć książkę ale najczęściej jedynym plusem ze spotkania jest kilka nowych ciekawostek i znajomości.

A co wśród wyznawców innych języków? .Net-owcy, php-owcy, erlang-owcy (mieliby co gadać o nktalku:-), dynamiczni, itp, itp. a potem bazodanowcy, flaszowcy, linuksowcy (tu wiem: PLUG)? Powiedzmy, że wchodzę w nowy język/temat i mam setkę pytań - jak tu zacząć? Najprościej oczywiście na starych dobrych grupach dyskusyjnych, ale jak tu znaleźć kogoś w okolicy?

Stąd wpadł mi pomysł by zebrać do kupy wszystkich programistów i grupy z Poznania i okolicy. Docelowo chciałbym widzieć kalendarz ze wszystkimi techniczno/technologicznymi wydarzeniami w Poznaniu, listę wszystkich tweetererów z Poznania, zagregowany blog okolicznych bloggerów i na koniec, choć wg. mnie najważniejsze, łatwą nawigację do wszystkich lokalnych forów (przynajmniej w trybie read-only).

Na początek wstawiam listę wszystkich znanych mi grup dyskusyjnych z Poznania:

Poznan-JUG: www.jug.poznan.pl
Poznan .Net Users Group: http://ms-groups.pl/pg.net/default.aspx
Poznan Linux User Group: http://www.poznan.linux.org.pl/ (Nie działa)
Poznan Adobe User Group: http://augpoznan.eu/ (btw. kilka dni temu mieli spotkanie!)
KINO: http://kino.wmi.amu.edu.pl/
BOOBOO: http://booboo.cs.put.poznan.pl/
GIK: (tu niestety nie ma żadnej listy dyskusyjnej)

Następne w kolejności będzie zagregowanie forów, by łatwo śledzić co się na nich dzieje. (Może wystarczy odszukać adresy RSS?)

Pozostaje tylko pytanie do Was, drodzy czytelnicy. Znacie jeszcze jakieś fora w Poznaniu/okolicach? Czekam na linki w komentarzach!

1 comment:

  1. jeszcze jedno do kolekcji: http://kni.wmid.amu.edu.pl/ - Koło Naukowe Informatyków UAM

    ReplyDelete